Odwiedź Jemen

shibam about yemen
Źródła historyczne wspominają o kilku nazwach Jemenu. Starożytni geografowie nazywali Jemen „Arabia Felix”. W tradycji arabskiej nazwa kraju pochodzi od słów dobrobyt lub szczęście, co zgadza się z jego dawną nazwą „Arabia Felix”.
2000px-Flag-map_of_Yemen.svg

O Jemenie

Republika Jemenu jest krajem położonym na południu Półwyspu Arabskiego, w południowo - zachodniej części Azji. Od północy Jemen graniczy z Królestwem Arabii Saudyjskiej, Morzem Arabskim na południu, Omanem na wschodzie i Morzem Czerwonym na zachodzie, z dostępem do strategicznej cieśniny Bab Al-Mandab.

Więcej

0_79591_a8524e3f_orig

Turystyka

Jemen posiada zabytki UNESCO klasy zerowej, w tym Shibam oraz Stare Miasto w Sanie. Oferuje niezliczone możliwości uprawiania turystyki, trekkingu, wspinaczki, nurkowania, jazdy konnej. Zróżnicowana kuchnia i bogactwo lokalnych specjałów sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej

998759_440027

Biznes

Przemysł, z wyłączeniem przemysłu naftowego, jest jedną z głównych gałęzi gospodarki i źródłem około 10-15% PKB. Pierwsze miejsce zajmuje przemysł spożywczy, na drugim miejscu są przemysł budowlany, cementowy, tytoniowy oraz metalurgiczny. Największym ośrodkiem przemysłowym jest Aden.

Więcej

Close