Powitanie

Witamy Państwa na oficjalnej stronie Ambasady Republiki Jemenu w Warszawie.
Republika Jemenu w Polsce jest reprezentowana przez Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego od roku 1990, natomiast stosunki dyplomatyczne miedzy naszymi krajami sięgają lat osiemdziesiątych i oparte są na konstruktywnej współpracy.
Jemeńska placówka dąży poprzez swoją aktywność do zacieśnienia miedzy naszymi zaprzyjaźnionymi krajami wzajemnych stosunków na wszystkich szczeblach: politycznym, gospodarczym, naukowym i kulturalnym. Znaczenie Polski dla naszego kraju wynika między innymi z jej położenia na wschodnich rubieżach Unii Europejskiej i sojuszu atlantyckiego. Dodać do tego należy silnie rozwijającą się gospodarkę plasującą Polskę jako prężny kraj europejski.
Nasza placówka świadczy usługi konsularne dla obywateli Polski, dla firm i podmiotów gospodarczych oraz udziela pomocy studentom udającym się do Jemenu na studia arabistyki w ramach umowy o współpracy kulturalnej miedzy naszymi krajami.
Na tej stronie umieściliśmy zarys historii i cywilizacji naszego kraju oraz informacje na temat możliwości inwestycji w Jemenie. Umieściliśmy również kilka linków dla tych obywateli Polski, którzy chcą odwiedzić nasz piękny kraj.
Ta strona jest oknem do kontaktu z Ambasadą i uzyskania wszelkich potrzebnych informacji o działalności placówki. Serdecznie witamy wszystkich chętnych do odwiedzania naszej placówki jak również naszego kraju.

Mervat Fadhl Mojali

Ambasador

Close