Turystyka

shibam about yemen

Musisz zobaczyć:

Jako jeden z najstarszych krajów świata, w starożytności znany jako Arabia Felix (Szczęśliwa Arabia), Jemen nie zawiedzie podróżników poszukujących unikalnych zabytków, pragnących poznać inny sposób życia i poczuć egzotykę. Jest to kraj, w którym z historią spotykamy się na każdym kroku, nie tylko dzięki obecności licznych zabytków i starożytnych ruin, ale także dzięki nadal żywym tradycjom i kulturze, które pozostają częścią życia codziennego. Piękno starożytnych wieżowców Szibam i tradycyjnych bazarów w stolicy kraju Sanie, dziewicza przyroda Sokotry, to tylko niektóre z bogactw jakie ma do zaoferowania Jemen.

Więcej

Socotra_Beaches_08

Musisz doświadczyć

Jemen jest nieodkrytą perłą Arabii. To kraj, w którym możesz znaleźć malownicze wnioski na szczytach gór, dziewicze rafy koralowe i majestatyczne drzewa, których nie zobaczysz w żadnym innym miejscu na świecie. Możesz podróżować przez nieprzebrane piaski pustyni lub podziwiać zieleń tak soczystą, że będziesz zastanawiał się czy na pewno jesteś w Arabii.

Więcej

maxresdefault

Musisz spróbować

Kuchnia Jemenu jest świadectwem kunsztu kulinarnego jego mieszkańców. Podróżując po Jemenie możesz spędzać wolny czas odkrywając bogactwo smaków i zapachów i różnorodność potraw z każdego regionu.

Więcej

Close