Musisz doświadczyć

maxresdefault (1)

Wyścigi konne i wielbłądzie

Jest to jedna z ulubionych rozrywek Arabów i oczywiście Jemeńczyków, jako że wszystkie plemiona arabskie mają jemeńskie korzenie. Tradycyjne wyścigi konne odbywają się w ramach festiwalu Qarnaw, pierwszego w swoim rodzaju. Istnieją również plany zorganizowania "Pustynnego Maratonu", w którym jeźdźcy i konie mieliby do pokonania 42.2 km.
Wyścigi wielbłądów są sportem uwielbianym przez Arabów od stuleci, cenionym za tradycję i szybkość.

Diving-Red-Sea-yemen

Nurkowanie

Morze Czerwone jest starożytnym szlakiem wodnym gdzie egipskie i turecki wraki znaczą są świadkami powstawania i upadku imperiów. Jest uważany jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, m.in. ze względu na wspaniałe rafy koralowe w południowych rejonach Morza Czerwonego.
Liczne wyspy rozrzucone wzdłuż wybrzeży Jemenu możliwość obserwowania oferują jednej z najbardziej obfitej morskiej fauny i flory na świecie. To przyciąga turystów z całego świata, którzy chcą spróbować nurkowania, oraz innych sportów wodnych w ciepłych i lazurowo przejrzystych wodach Morza Czerwonego.

alhajjrah

Turystyka górska w Jemenie

Jemen posiada jedne z najlepszych na świecie warunków do uprawiania sportów górskich, zwłaszcza w górach na północny zachód od stolicy kraju Sany, gdzie dystanse między wioskami nie są zbyt długie (maksymalnie w odległości kilku godzin wędrówki). Całości dopełniają malownicze i monumentalne widoki, przepiękne krajobrazy i przyjaźni ludzie. Góry Jemenu to z pewnością jeden z najpiękniejszych nieodkrytych zakątków świata.

Close